Seminář

29.01.2011 00:00

29.1.2011 jsem se Zuzkou Penglovou vypravila na "Seminář o metodice výcviků psů ve sportovní kynologii moderní metodou" pana rozhodčího z výkonu Luboše Jánského do areálu KO Rychety u Prahy. S panem Jánským jsem již měla tu čest spolupracovat na přípravě Mistrovství světa rotvajlerů 2009 v Hradci Králové, kde společně s Ing.Josefem Kučerou vzorově připravili pro 52 závodníků terény na stopy. Zde jsem poznala, že se nejenom jedná o velice sympatického pána, ale o člověka, který má spoustu zkušeností v kynologii, o které se rád podělí s každým psovodem. 
 Jsem moc ráda, že z řad rotvíkářů jsme nebyly samy a že i zkušení psovodi jiných plemen tento seminář navštívili. Jak sám pan rozhodčí řekl, i on se musí stále učit a je rád za každý nový poznatek, jak od zahraničních přátel, tak i doma. Zde se nabízí citát " Učený z nebe nikdy nespadl". Nešetřil sebekritičností, co kdy a jak dříve dělal a co dnes dělá a lze provádět moderní metodou, rychleji a efektivněji. Taky se mi moc líbila jeho věta:" Že se nemá podceňovat i ta nejzákladnější zkouška, jako ZM, nebo ZOP, neboť i pro zkušeného psa jsou tyto zkoušky někdy oříškem". To mi připomíná, že dost často slýchám od některých ostřílených psovodů, že právě tyto zkoušky jsou pro ně zbytečné či podřadné.
Celý seminář byl zaměřen převážně na pachové práce. Pan Jánský svým perfektním výkladem a komentářem k DVD ukázkám se nám snažil vše dostatečně vysvětlit a případně ochotně odpovědět na jakoukoli otázku. Těch novinek (zlepšováků) bylo tolik, že ještě dnes jich mám plnou hlavu a jsem moc natěšená až opadne sníh a budu se "pokoušet" vše realizovat :-). Seminář byl zakončený praktickou ukázkou základních cviků poslušnosti. Pan rozhodčí nám předvedl poslušnost se svoji osmi měsíční fenkou, která pracovala přirozeně, radostně pouze za pamlsky nebo balonek, bez použití vodítka.
Děkuji pořadateli a především panu L.Jánskému za příjemné a užitečné zpestření sobotního dne!

Vyhledávání

Kontakt

Lužická brána Darja Kahanová
Lindava 171
471 58
+420 602 187 033