Fotky štěňátek na rajčeti

a zde

25.08.07 v půl třetí ráno se Bínušce narodila první fenečka, vážila 410gramù. Poté následoval pejsek 410g, fenečka 400g, pejsek 390g a poslední fenečka 380gramù. Porod proběhl bez problémů a trval tři a půl hodiny. Štěňátka se jeví velice zdravě a dravě, mléko od maminky už ochutnali a teď všichni budeme odpočívat.

26.8.07 Dnes našim štěňátkům je více jak 24 hodin. Prospívají velice dobře, papají, kakají, kňourají, spinkají a přibírají na váze. Mamča Bínuška se opět chová, jako by žádný porod neprodělala, nemá vůbec žádné zdravotní problémy a po krmení, kdy ji štěňátka na chvilku dáme do bedýnky, se rozkošně rozvaluje v pelíšku. Ještě ji musíme dopřát trochu svobody od těch malých uličníků.

1.9.07 Dnes štěkátka mají první týden života za sebou.  Díky mamče Bínušce, která má mléka na rozdávání, se jejich dnešní váha pohybuje od 1,060 - 1,210 kg. Jsou si hodně podobní, jak velikostí, tak dravostí. Jsou to naše černé voňavé kuličky.
 

 9.9.07 Štěkátka dovršila druhý týden života. Jejich váha se pohybuje od 1.920g - 2.060g. Jak je vidět na váze přibývají velice dobře. Díky tomu, že už se i vidí, nadělají více lumpáren. Občas se jim podaří postavit na všechny čtyři, občas na sebe zavrčí, občas zavrčí i na nás. Už se z nich klubou opravdový rotvíci :). Maminka Bínuška vše zvládá s přehledem, až na ty drápečky - au !

15.09.07 Štěkátka dovršila tří týdnů života. Jejich průměrná váha je 2,700 kg.  Využili jsme krásného slunečného počasí, k prvním krůčkům na trávě. Štěkátka ze začátku příliš důvěry k novému prostředí neměla, ale za pár minut už byla na zahradě jako doma...

22.09.07 Další krásný sluneční den. Štěkátka se na travičce cítí, jak doma. Nebojí se jít na průzkum okolí, zvykají si na nové zvuky. Dopolední sobotní vážení - průměrná váha 3,51 kg. V sobotu měli první návštěvu nových majitelů. Pejsek s modrým obojkem už má jméno Cliffíček, fenečka s fialovým  Crazy Tara a pejsek s zeleným Corrádo. Štěkátka si návštěvu oňuchala a hned se s nimi skamarádila...

28.09.07 Pátý týden života. Přestože dnes nám počasí moc nepřeje, štěkátka si to nepřipouští a řádí, jak je jim libo. K dnešnímu vážení přibyla kontrola zoubků.. Průměrná váha 4.50 kg - zoubky se jeví bez žádných nedostatků. Štěkátka již čtvrtý den jsou i přes noc venku. Mamča Bínuška jim ještě ke  granulkám dá občas napít mléka , ale již je to pro ní dost bolestivé . Ve středu si vybrali další zájemci fenečku se žlutým řemínkem se jménem Cassia. Zatím to vypadá, že jako v loni, budu mít štěstí na nové majitelé a štěkátka se budou mít dobře.

05.10.07  Štěkátka zítra dovrší šestý týden života. Je to demoliční četa, který neunikne nic bez povšimnutí. Dnes jsem je vážila ( prům. váha 5,5 kg), neboť zítra budeme očkovat a dělat bebíčka do ouška. Doufejme, že počasí u nás na severu bude k nám ještě milosrdné a dopřeje drobečkům  trochu toho sluníčka k dalším průzkumům..

13.10.07 Štěkátka v neděli dovrší 50 dnů života a budou to jejich poslední společné chviličky.Váhově se vyšplhala na průměr 6,650 kg. Páníčkové si je již pojmenovali, připravili si pro ně nové pelíšky. První, odjede Cliffíček, na kterého si čeká panička už od doby, kdy byl u mamči v bříšku a který se opravdu bude mít móc dobře. Crazy Tarynka pojede za kamarádem oříškem, který je šikovný v disciplíně agilit a  může se třeba v budoucnu přiučit. Pejsek Corrádo je také dlouho očekáván a bude bydlet pár km od nás. Tito majitelé měli možnost poznat povahu brášky z vrhu "B" Cofe Baco a proto chtěli pejska od stejných rodičů. Cassia - "Blondýnka" pojede do Prahy k moc hodným páníčkům, kde mají taky již zkušenosti s plemenem rotvíků. No a největší dračice Collete odjede  za Hradec Králové, kde ji bude patřit obrovská zahrada k jejím lumpárnám. Opět se nebojím říct, že jsem měla štěstí na nové majitelé a že se štěkátka budou mít určitě moc dobře. Majitelům již předem moc děkuji za lásku a péči, kterou jim budou dávat.   pá,pá...